• O grupie

Witamy w grupie „Muchomorki”

Jesteśmy najmłodszą grupą przedszkolną liczącą 25 dzieci. Wspólnie bawimy się,  poznajemy przedszkole, nowych kolegów i koleżanki. Uczymy się  zasad współżycia w grupie przedszkolnej oraz zaczynamy interesować się pięknym i ciekawym  światem. Lubimy śpiewać piosenki, tańczyć, a także bawić się w kącikach tematycznych.

O nasze bezpieczeństwo, rozwój i miło spędzony czas dbać będą Pani Magda i Pani Agata
          a o czystość w każdym kątku będzie dbała Pani Ania.

Jaki jest trzylatek?

Ma słabą koordynację ruchową, słabe mięśnie palców i dłoni, sprawność manualna dopiero się rozwija. Jest na etapie konstruowania własnego " ja" i podążania ku innym ludziom, aby ich poznać, zrozumieć i zaakceptować.
          W tym czasie krystalizuje się także dziecięca ciekawość świata i nastawieni do samodzielnego poznawania i działania. Od sposobu wychowania zależy w dużej mierze to, czy dziecko będzie rozumne, odważne i mądre, czy zalęknione i bezradne.
          Dlatego należy wspomagać trzylatki w jego rozwoju. Otwarty, spontaniczny i twórczy styl pracy nauczyciela jest największym darem, jaki może dać dzieciom.

Również ważne jest stymulujące środowisko rodzinne, a więc Wy kochani rodzice, jak i otoczenie społeczne.

Zapraszamy więc Was kochani rodzice  do owocnej współpracy i zaangażowania w życie grupy, aby dostarczyć dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.