• Kącik dla rodziców

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2023/ 2024

WYPOSAŻENIE  PRZEDSZKOLAKA

•    Worek podpisany
          •    Zmienne obuwie na gumowej białej podeszwie (podpisane)
          •    Ubranka na zmianę (koszulka,spodnie)

DO LEŻAKOWANIA (dla trzylatka):

•    Poduszka i poszewka „jasiek”-podpisana
          •    Worek z materiału na poduszkę

podpisany imieniem i nazwiskiem  dziecka

Prosimy także o przyniesienie ubranek na zmianę

(spodnie,bluzka, skarpetki, majtki) i włożenie ich do szafeczki dziecka.

Drodzy Rodzice

Bardzo prosimy przygotujcie dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania, który może się przez przypadek pobrudzić (raczej dres niż dżinsy), wrzućcie głęboko do szuflady szelki, paski, paseczki i inne zbędne akcesoria.

Wygodne kapcie w dobrym rozmiarze chroniące przed wywrotką. W miarę możliwości podpiszcie wszystkie ubranka (gdy dziecko zapomni, co do niego należy, łatwiej nam będzie odnaleźć zgubę).

Do leżakowania potrzebny będzie jasiek (również podpisany) oraz ewentualnie koszulka na przebranie w przypadku, gdy dziecko bardzo się poci. Prosimy o  umieszczenie ich w bawełnianym worku.

Bardzo prosimy o przyniesienie chusteczek suchych i mokrych oraz ręczników papierowych

Pamiętajcie o pozostawieniu w szatni rzeczy do przebrania, odpowiednich do pory roku - pogody (majtki, koszulka, rajstopki, skarpetki, spodnie) w przypadku zabrudzenia czy zmoczenia się przez dziecko.

Rozwijajcie umiejętności samoobsługowe dziecka, gdyż właśnie bardzo często są one powodem dodatkowego  stresu  dla  dziecka.  Pozwólcie  dziecku  samemu  myć  ręce,  korzystać z toalety, ubierać się i rozbierać - zdecydowanie odzwyczajajcie od smoczka, pampersów, nocnika.

Dziękujemy serdecznie

Agata Marek